Potrzebna pomoc? Zapytaj eksperta!
(68) 362 62 70

Składowanie materiałów niebezpiecznych w wannach wychwytowych

Za zanieczyszczanie wód grożą bardzo wysokie grzywny. Ekolodzy oraz osoby, które zajmują się weryfikacją wszelkich wycieków, dokładają wszelkich starań, aby osoby zanieczyszczające wszelkie wody otrzymywały niebotyczne mandaty. Nic dziwnego, gdyż mówi się, że nawet 1 kropla oleju może doprowadzić do zanieczyszczenia nawet 1000 litrów wody. Co zrobić, aby do tego nie doszło? W jaki sposób można ustrzec się przed ryzykiem wycieku niebezpiecznych substancji? Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą wanien wychwytowych, które dostępne są na naszej stronie internetowej. 

Czym jest wanna wychwytowa?

Wanny wychwytowe to gwarancja ochrony wód przed ryzykiem wypływu zanieczyszczeń. Ochrona polega na składowaniu cieczy w specjalnych pojemnikach. Na naszej stronie internetowej do dyspozycji mają Państwo zarówno wanny wychwytowe ze stali nierdzewnej, jak i z tworzywa sztucznego i stali szlachetnej. Dobór uzależniony jest od rodzaju składowanych materiałów oraz oczywiście własnych preferencji. Właściwie dobrany rodzaj materiału do rodzaju składowanej cieczy gwarantuje bardzo wysokie ryzyko ochrony przed wyciekami. Wanny wychwytowe to produkt, który jest sprawdzony w składowaniu beczek, pojemników IBC i kontenerów. W wannach tych przechowywać można bardzo niebezpieczne ciecze zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska.

Jakie rodzaje substancji wychwytuje wanna wychwytowa:

Jak już zostało wspomniane, wanny wychwytowe służą do składowania niebezpiecznych substancji, których wyciek mógłby zagrozić życiu człowieka oraz powodować zanieczyszczenie wód. Jakie rodzaje cieczy można składować w pojemnikach tego typu?:

  • substancje łatwopalne,
  • agresywne chemikalia (ługi, kwasy),
  • materiały niebezpieczne dla wód (oleje, lakiery, farby, smary).

 

Składowanie niebezpiecznych materiałów z użyciem wanien wychwytowych- Jak dobrać wannę wychwytową do swoich potrzeb?

Wanny wychwytowe znane są także pod nazwą wanien ociekowych oraz palet ociekowych. Przedsiębiorcy bardzo często zastanawiają się nad tym, w jaki sposób dobrać rodzaj wanny wychwytowej do swoich potrzeb. W naszej firmie chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości, dobierając rodzaj wanny dostosowany do potrzeb oraz możliwości finansowych. Dbamy o to, aby każdy klient, który korzysta z naszych usług, powrócił w przyszłości w celu dalszych zakupów. W tym artykule podpowiemy jednak, czym warto kierować się w przypadku samodzielnej decyzji dotyczącej kontenera. W przypadku, kiedy potrzebują Państwo wanny wychwytowej, która umożliwi nie tylko bezpieczne składowanie, ale także rozlewanie w wybrane miejsce danej cieczy, najlepszym rozwiązaniem okażą się wanny wychwytowe wykonane ze stali lakierowanej lub cynkowej. Doskonałym wyborem będzie tutaj także wanna z materiałów sztucznych (jak polietylen). Materiały te niemal doskonale nadają się do przelewania cieczy w sposób bezpieczny. To optymalna ochrona wód gruntowych i gleby w przypadku ryzyka wycieku W przypadku, kiedy ciecze mają być transportowane, doskonałym rozwiązaniem okaże się mobilna wanna wychwytowa. Wariant ten dostępny jest  w wielu wersjach w zależności od rodzaju cieczy, która ma być przechowywana. 

Jakie obowiązki ciążą na użytkowniku wanny wychwytowej?

Głównym obowiązkiem użytkownika wanny wychwytowej jest użytkowanie jej zgodnie z przeznaczeniem. Oznacza to, że dana ciecz powinna być dopasowana do rodzaju pojemnika i odwrotnie. Inny obowiązkiem jest także utrzymywanie czystości wanny wychwytowej oraz odpowiednia konserwacja, dzięki czemu wanna posłuży przez wiele lat, a konstrukcja pozostanie nienaruszona w trakcie użytkowania. W trakcie użytkowania wanny wychwytowej należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia i pozostałości. Ważne są także cotygodniowe kontrole stanu (minimum 1 raz w tygodniu). Co 2 lata należy kontrolować także stan kraty wanny wychwytowej. Prowadzić należy także spis wyników (protokół) dotyczący wszelkie pomiary w celu okazania w przypadku ewentualnej kontroli władz gospodarki wodnej w naszej okolicy. Warto pamiętać, że zakup wanny wychwytowej to ogromny obowiązek, który powinien ciążyć na odpowiedzialnej, sumiennej  i kompetentnej osobie.

Wanny wychwytowe - pytania i odpowiedzi:

1. Czym powinna cechować się wanna wychwytowa w przypadku składowania cieczy palnych?

Odpowiedź: Taki rodzaj wanny musi być nieprzepuszczalny. Ponadto wanna taka musi być wykonana z materiałów niepalnych w celu uniknięcia ryzyka rozprzestrzenienia się ognia. 

2. Na co jeszcze warto zwracać uwagę podczas wyboru wanny wychwytowej?

W trakcie wyboru wanny wychwytowej należy pamiętać, że oprócz jej przeznaczenia, musi ona sprostać jeszcze wielu wymaganiom. W przypadku wanien wychwytowych ze zintegrowanymi kieszeniami na widły, mamy do czynienia z pojemnikiem, który nadaje się do transportu poszczególnych cieczy, za pomogą wózka widłowego na terenie przedsiębiorstwa. Ważna jest także oczywiście pojemność wychwyt. Kupowany produkt powinien być przede wszystkim certyfikowany i dokładnie zweryfikowany pod względem zgodności i poprawności. Na naszej stronie internetowej oferujemy wanny wychwytowe, które cechują się certyfikatami związanymi z najbardziej rygorystycznymi obostrzeniami. Kupując u nas, mają Państwo gwarancję poprawności oraz najwyższej jakości wanny. 

3. Na co warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie składowania cieczy palnych?

W tym przypadku zadbać należy głównie o jakość pomieszczenia oraz zagwarantowanie systemów wentylacyjnych, o ochronę przeciwwybuchową oraz o to, aby konstrukcja w naszym przedsiębiorstwie zapewniała ochronę przeciwpożarową. 

4. Jaka może być wysokość wanien (maksymalna) w przypadku składowania cieczy o ryzyku zapalenia?

Nie zaleca się przekraczać wysokości wanny powyżej 500 mm, gdyż wówczas nie ma gwarancji odpowiedniego przemieszczenia. W przypadku, kiedy potrzebna jest wyższa wysokość wanny, konieczne jest zagwarantowanie wystarczającego przewietrzenia na przykład za pomocą wentylacji technicznej. 

5. W jaki sposób można określić optymalną wielkość wychwytu?

Wanna wychwytowa powinna mieć taką pojemność, aby zmieścić wartość znajdującą się w największym pojemniku lub przynajmniej 10% składowanej ilości cieczy. W przypadku, jeżeli na terenie ochrony wód dopuszczalny jest proces składowania niebezpiecznych materiałów, to w takiej sytuacji nasza wanna wychwytowa powinna pomieścić 100% całkowitej składowanej cieczy. 

6. W przypadku jakich substancji nadają się wanny wychwytowe ze stali zwykłej, ze stali szlachetnej lub z tworzywa sztucznego?

Rodzaj materiału z którego stworzona jest wanna wychwytowa, powinien być dopasowany do rodzaju składowanej cieczy. Do składowania materiałów niebezpiecznych dla wód oraz zapalnych, jak na przykład oleje, czy lakiery najczęściej stosuje się wanny wychwytowe wykonane ze stali. Mogą być one lakierowane lub ocynkowane. W przypadku składowania agresywnych chemikaliów, takich jak ługi, czy kwasy, stosuje się wanny wychwytowe ze stali szlachetnej. Mogą być one wykonane także z tworzyw sztucznych. Zaleca się kierowanie zasadą kierowania się doborem pojemnika, w którym substancja została dostarczona do przedsiębiorstwa. W przypadku braku z oznaczeń zapraszamy do kontaktu. 

 

WANNA WYCHWYTOWA POD 2 x BECZKI 200L WANNA WYCHWYTOWA POD 2 x BECZKI 200L
Cena: 3 444,00 zł (netto: 2 800,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Wózek pod zużyty olej 60L Wózek pod zużyty olej 60L
Cena: 2 091,00 zł (netto: 1 700,00 zł )
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Elastyczna wanna wychwytowa 16 978 litrów Elastyczna wanna wychwytowa 16 978 litrów
Cena: 20 295,00 zł (netto: 16 500,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Elastyczna wanna wychwytowa 18 321 litrów  Elastyczna wanna wychwytowa 18 321 litrów
Cena: 22 755,00 zł (netto: 18 500,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Elastyczna wanna wychwytowa 4069 litrów Elastyczna wanna wychwytowa 4069 litrów
Cena: 7 872,00 zł (netto: 6 400,00 zł )
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Elastyczna wanna wychwytowa 890 litrów Elastyczna wanna wychwytowa 890 litrów
Cena: 3 813,00 zł (netto: 3 100,00 zł )
szt.
zobacz więcej
  • nowość
ŁĄCZENIE METALOWYCH WANIEN WYCHWYTOWYCH ŁĄCZENIE METALOWYCH WANIEN WYCHWYTOWYCH
Cena: 1 057,80 zł (netto: 860,00 zł )
szt.
zobacz więcej
MALOWANA  WANNA WYCHWYTOWA POD 4 x BECZKI 200 L MALOWANA WANNA WYCHWYTOWA POD 4 x BECZKI 200 L
Cena: 4 059,00 zł (netto: 3 300,00 zł )
szt.
zobacz więcej
MALOWANA WANNA WYCHWYTOWA POD 2 x  BECZKI 200 L Z KRATĄ OCIEKOWĄ MALOWANA WANNA WYCHWYTOWA POD 2 x BECZKI 200 L Z KRATĄ OCIEKOWĄ
Cena: 3 444,00 zł (netto: 2 800,00 zł )
szt.
zobacz więcej
MALOWANA WANNA WYCHWYTOWA POD 2 x BECZKI 200 L MALOWANA WANNA WYCHWYTOWA POD 2 x BECZKI 200 L
Cena: 2 583,00 zł (netto: 2 100,00 zł )
szt.
zobacz więcej
MALOWANA WANNA WYCHWYTOWA POD BECZKĘ 200 L Z KRATĄ OCIEKOWĄ MALOWANA WANNA WYCHWYTOWA POD BECZKĘ 200 L Z KRATĄ OCIEKOWĄ
Cena: 3 936,00 zł (netto: 3 200,00 zł )
szt.
zobacz więcej
MALOWANA WANNA WYCHWYTOWA Z KRATĄ POD 2 x BECZKI 200 L MALOWANA WANNA WYCHWYTOWA Z KRATĄ POD 2 x BECZKI 200 L
Cena: 3 444,00 zł (netto: 2 800,00 zł )
szt.
zobacz więcej
METALOWA WANNA WYCHWYTOWA Z KRATĄ POD 4 x BECZKI 200 L METALOWA WANNA WYCHWYTOWA Z KRATĄ POD 4 x BECZKI 200 L
Cena: 4 674,00 zł (netto: 3 800,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Mobilna stacja do przewozu 2 beczek 200 litrów (wanna wychwytowa) Mobilna stacja do przewozu 2 beczek 200 litrów (wanna wychwytowa)
Producent: CEMO GmbH
Cena: 4 059,00 zł (netto: 3 300,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Mobilna wanna wychwytowa Mobilna wanna wychwytowa
Cena: 4 182,00 zł (netto: 3 400,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Mobilna wanna wychwytowa z kratą z PE 66L Mobilna wanna wychwytowa z kratą z PE 66L
Producent: Romold LTD
Cena: 2 398,50 zł (netto: 1 950,00 zł )
szt.
zobacz więcej

Sprzedaż hurtowa i detaliczna:

Dział handlowy i obsługa klienta:

Alina Małkowska

specjalista ds. sprzedaży
 
• e-mail: alina@ikapol.net
• nr telefonu: +48 668 115 027
 

Dział finansowo - księgowy:

Agnieszka Krukowska

specjalista ds. faktur i zamówień
 
• e-mail: agnieszka@ikapol.net
• e-mail: ksiegowosc@ikapol.net
• nr telefonu: +48 699 953 093
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl