Informator bezpiecznego przechowywania substancji łatwopalnych

Nowości
Korek stożkowy spustowy (uszczelniający) ø 3,5-7cm
Korek stożkowy spustowy (uszczelniający) ø 3,5-7cm
467,40 zł 380,00 zł
szt.
Wózek pod zużyty olej 60L
Wózek pod zużyty olej 60L
2 091,00 zł 1 700,00 zł
szt.
Szafa chemiczna z PE  na substancje żrące 432x432x559mm
Szafa chemiczna z PE na substancje żrące 432x432x559mm
11 272,95 zł 9 165,00 zł
szt.
Szafa chemiczna z PE  na substancje żrące 552x902x902mm
Szafa chemiczna z PE na substancje żrące 552x902x902mm
30 821,34 zł 25 058,00 zł
szt.
Szafa chemiczna z PE  na substancje żrące 530x902x895mm
Szafa chemiczna z PE na substancje żrące 530x902x895mm
27 806,61 zł 22 607,00 zł
szt.
Pojemnik na odpady ocynkowany 115 litrów
Pojemnik na odpady ocynkowany 115 litrów
1 456,32 zł 1 184,00 zł
szt.
Pojemnik na odpady ocynkowany 115 litrów
Pojemnik na odpady ocynkowany 115 litrów
1 926,18 zł 1 566,00 zł
szt.
Pokrywa do Lejek do IBC z polietylenu
Pokrywa do Lejek do IBC z polietylenu
1 305,03 zł 1 061,00 zł
szt.

Potrzebna pomoc? Zapytaj eksperta!
(68) 362 62 70

Magazyny do zewnętrznego przechowywania substancji łatwopalnych i niebezpiecznych. Wykonane z najwyższej jakości stali, odporne na działanie chemiczne i mechaniczne, ognioodporne. Konstrukcje wykonane zgodnie z wymaganiami polskich i europejskich norm przechowywanie substancji niebezpiecznych. Magazyny projektujemy i wykonujemy samodzielnie, dlaczego możemy zagwarantować rozwiązanie pod indywidualne potrzeby. Jeżeli w miejscu pracy mamy do czynienia z substancjami niebezpiecznymi dla zdrowia i środowiska, powinniśmy zaopatrzyć się w magazyny chemiczne. Dzięki wysokiej jakości tworzywa, z jakiego zostały wykonane mamy pewność, iż magazynowanie ochroni nas przed niepożądanymi wyciekami. Odpowiednia, stabilna konstrukcja chroni również przed czynnikami zewnętrznymi, np. pożarem. Musimy pamiętać, iż właściwe przechowywanie substancji zagrażających człowiekowi jest obowiązkiem każdego pracodawcy.

 

Dopasuje kontener wg piktogramów - Magazynowanie substancji niebezpiecznych

Kontenery chemiczne do przechowywania substancji niebezpiecznych w tym odpadów. Wykonujemy zgodnie z projektem, lub wytycznymi klienta. W zależności od wytycznych Straży Pożarnej, ubezpieczyciela i wymagań indywidualnych naszych klientów. Zatwierdzone przez Rzeczoznawcę ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych, zgodne z wytycznymi Operatu przeciwpożarowego dla składowisk odpadów. Kontenery poddane Ocenie Ryzyka Zagrożenia Wybuchem. Magazyny w zależności od "obciążenia ogniowego" posiadają odpowiednią ognioodporność REI i określoną odległość posadowienia od pozostałych budynków.

Dla substancji wymagających stałego utrzymania temperatury i/lub wrażliwych na jej zmianę stosujemy systemy grzania, chłodzenia, wentylacji. W razie konieczności urządzenia EX w klasie ATEX. Automatykę sterującą, kamery, system detekcji gazu połączony z wentylacją i czujkami zmiany parametrów (temp. wilgotności i innych) w postaci alarmu dźwiękowego/ świetlnego,  tryskacze i system informacji drogą radiową np. SMS o zagrożeniu.

Magazyny chemiczne nieizolowane - IKAPOL
Magazynowanie farb, lakierów, rozpuszczalników (kontenery chemiczne) - IKAPOL
Magazyny chemiczne w strefie EX - IKAPOL
Magazyny chemiczne nieizolowane - IKAPOL
Magazyny chemiczne izolowane - IKAPOL
Magazyny chemiczne w strefie EX - IKAPOL

 

Planowanie magazynu, w którym przechowywane będą niebezpieczne materiały powinno być wykonane dokładnie, a każdy aspekt należy przemyśleć. Przede wszystkim warto dowiedzieć się, jakie materiały mogą być umieszczane w takich magazynach oraz jakie regulacje powinny zostać spełnione. Odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytanie znajdują się poniżej. Należy bowiem dobrze poznać temat, aby magazyn był bezpieczny i prawidłowo wykonany. 

Co można przechowywać w magazynach i w jakich warunkach? 

Oczywiście to, jakie media będą składowane w magazynach zależy głównie od ich właściwości i zagrożenia, jakie stanowią dla ludności. Każdy z materiałów jest zabezpieczany w odpowiedni dla niego sposób. W przypadku kwasów czy ługów przewidziane są specjalne wkłady z PE do wanny wychwytowej. Natomiast jeśli mamy do czynienia z jakimikolwiek materiałami zapalnymi należy zaprojektować magazyn w taki sposób, aby był on zgodny z przepisami przeciwpożarowymi. Niektóre z niebezpiecznych substancji są niezwykle wrażliwe na zmiany temperatury. Dlatego też konieczne jest odpowiednie wyposażenie techniczne magazynów w postaci klimatyzacji czy ogrzewania. Najczęściej magazyny materiałów niebezpiecznych są izolowane cieplnie, gdyż w ten sposób zabezpieczają one przechowywane substancje przed mrozem. Najróżniejsze materiały izolacyjne, takie jak na przykład panele z wełny mineralnej pomagają w odpowiedni sposób składować media niebezpieczne dla wód. 

Funkcjonalne kontenery chemiczne

Gazy, ciecze i wszystkie materiały łatwopalne czy wybuchowe wymagają specjalnego przechowywania w specjalnych kontenerach. Zgodnie ze standardami BHP kontenery chemiczne powinny być ognioodporne, dzięki czemu będą mogły zapewnić stuprocentowe bezpieczeństwo. Jeśli konieczność zmusza nas do zakupienia takiego kontenera, to warto w tym przypadku zostawić to zadanie specjalistom i zamówić gotowe kontenery, które będą cechowały się wysoką jakością wykonania, przez co zarówno przechowywany majątek jak i życie własne czy pracowników będzie odpowiednio zabezpieczone. W takich kontenerach przeważnie przechowuje się wszelkie kwasy, farby, rozpuszczalniki czy substancje pirotechniczne

Czy magazyny pozwalają na przelewanie lub pobór substancji niebezpiecznych?

Każdy kontakt z niebezpiecznymi materiałami powinien być ostrożny i wykonany powoli. Przy przelewaniu czy pobieraniu niebezpiecznych mediów zwiększone muszą zostać zabezpieczenia, jakie panują w magazynie. Przede wszystkim należy zachować czujność podczas kontaktu z materiałami zapalnymi i wybuchowymi. Większość magazynów jest wyposażona w odpowiednie środki, które umożliwiają bezpieczny pobór szkodliwych substancji. Wentylacja techniczna pomaga zachować konieczną wymianę powietrza i ochronę przeciwpożarową. Podczas samego procesu poboru owych substancji bardzo często wykorzystywane są pomby beczkowe, stojaki do nalewania czy stopnie podwyższające, które pomagają dostać się do wysoko umieszczonych pojemników. Istnieje również nowoczesne rozwiązanie, jakim jest system, który ostrzega o wyciekach niebezpiecznych substancji. Jeśli taka sytuacja ma miejsce, system natychmiast reaguje wzniesieniem alarmu. 

Jak duże pojemniki mogą znajdować się w magazynach?

Typ magazynu, jaki przeznaczony jest do składowania pojemników, w których znajdują się niebezpieczne materiały, zależy głównie od ich wielkości. W przypadku chęci przechowywania małych ilości materiałów zaleca się korzystanie z szaf materiałów niebezpiecznych bądź małych magazynów do wchodzenia. Oczywiście to od klienta zależy ilość jednostek regałowych w magazynie i cała jego powierzchnia. Duże, kompaktowe lub regałowe magazyny będą odpowiednie do przechowywania dużej ilości materiałów. Oczywiście takie substancje wymagają również odpowiedniego załadowania. Niekiedy jest to załadunek ręczny, jednak zdarza się, że konieczne staje się wykorzystanie wózka widłowego czy paletowego. Istnieje również możliwość ustawienia magazynu czy kontenera za pomocą dźwiga. W takim przypadku wyszkoleni pracownicy zajmują się bezpiecznym wyładunkiem i przemieszczeniem materiałów do magazynów. 

Odpowiednie zaplanowanie magazynu substancji niebezpiecznych pomoże zachować wymagane bezpieczeństwo podczas pracy. Istotne bowiem jest przestrzeganie wszelkich przepisów BHP. Przechowując takie materiały, można uniknąć dodatkowych kosztów, które mogą wyniknąć w przypadku przedostania się szkodliwych substancji na zewnątrz. Kontenery chemiczne czy małe magazyny są gwarancją bezpieczeństwa, dlatego warto w nie zainwestować. 

Sprzedaż hurtowa i detaliczna:

Dział handlowy i obsługa klienta:

Alina Małkowska

specjalista ds. sprzedaży
 
• e-mail: alina@ikapol.net
• nr telefonu: +48 668 115 027
 

Dział finansowo - księgowy:

Agnieszka Krukowska

specjalista ds. faktur i zamówień
 
• e-mail: agnieszka@ikapol.net
• e-mail: ksiegowosc@ikapol.net
• nr telefonu: +48 699 953 093
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl