Potrzebna pomoc? Zapytaj eksperta!
(68) 362 62 70

Magazynowanie materiałów niebezpiecznych z ochroną ppoż. - kontenery chemiczne 1
Magazynowanie materiałów niebezpiecznych z ochroną ppoż. - kontenery chemiczne

Magazynowanie materiałów i produktów niebezpiecznych może powodować zagrożenie wybuchem lub zagrożenie pożarowe. Bardzo ważną kwestią jest więc zapewnienie bezpieczeństwa wszelkim osobom, które pracują w magazynach oraz miejscach, w których znajdują się tego typu materiały. W miejscach tych istnieje możliwość zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Służą do tego kontenery chemiczne z ochroną ppoż zapewniające wysoką ochronę ognioodporną. Co warto wiedzieć więcej?

Magazynowanie materiałów niebezpiecznych z ochroną ppoż. - kontenery chemiczne

Magazynowanie materiałów niebezpiecznych z ochroną ppoż. - kontenery chemiczne

Zapewnienie ochrony przeciwpożarowej 

Organizując ochronę przeciwpożarową, należy uwzględnić kilka ważnych kwestii, pośród których wymienia się zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy materiałami a miejscami grzania, zapewnienie bezpiecznych i szybkich dróg ewakuacji w przypadku pożaru, wyposażenie magazynów w sprzęty gaśnicze, ale przede wszystkim ważne jest stworzenie miejsca, w którym w bezpieczny sposób niebezpieczne materiały będą mogły być przechowywane. W razie pożaru ogień nie rozprzestrzeni się tak szybko, jak wtedy, kiedy materiały te będą leżały w przypadkowych miejscach, co jest niezgodne z zasadami BHP. Miejsce składowania materiałów niebezpiecznych i łatwopalnych powinno stwarzać maksymalne bezpieczeństwo dla pracowników w przypadku ognia. 

Gdzie przechowywać materiały łatwopalne i wybuchowe?

Materiały łatwopalne, jak gazy, ciecze czy elementy pirotechniczne zgodnie z obowiązującymi standardami BHP powinny być umieszczane w specjalnych kontenerach, które są przeznaczone do tego celu. Wydzielone są one ścianami wewnętrznymi oraz stropami o kaście ognioodpornej, dlatego zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. Warto zaznaczyć, że osoby świadczące usługi z użyciem takich materiałów narażone są na konieczność przestrzegania licznych przepisów, a wszelkie kontrole są szczegółowo weryfikowane. Warto zaufać specjalistom i zamówić dopasowany do swoich potrzeb kontener chemiczny cechujący się najwyższą jakością i ognioodpornością. Chodzi tutaj nie tylko o ochronę majątku, ale przede wszystkim o życie własne i pracowników. Oferujemy Państwu kontenery chemiczne cechujące się najwyższą jakością. Spełniają one wszelkie niezbędne normy, a projekty tworzone są według Państwa potrzeb. Do każdego zamówienia pochodzimy w indywidualny sposób, a naszą niezawodność potwierdzają liczne opinie zadowolonych klientów. 

Magazynowanie materiałów niebezpiecznych z ochroną ppoż. - kontenery chemiczne

Charakterystyka kontenerów chemicznych

W naszej firmie dopasowujemy kontenery dla Państwa potrzeb. Mogą one zostać określone na podstawie piktogramów umieszczonych na poszczególnych materiałach. W naszej ofercie znajdują się:

  • Kontenery chemiczne nieizolowane,
  • kontenery chemiczne izolowane,
  • kontenery ognioodporne,
  • kontenery z utrzymaniem temperatury,
  • kontenery ze stałą wymianą powietrza,
  • kontenery z możliwością wchodzenia
  • i wiele innych.

Magazynowanie materiałów niebezpiecznych z ochroną ppoż. - kontenery chemiczne

Kontener dobierany jest na podstawie rodzaju i ilości materiałów, które mają być przechowywane. Pośród niebezpiecznych materiałów, które objęte są koniecznością stosowania chemicznych kontenerów, wymienić można kwasy, zasady, sole, nadtlenki, substancje pirotechniczne, farby, lakiery, rozpuszczalniki, odpady i wiele innych. Oczywiście rodzaj kontenera uzależniony jest także od rodzaju materiału (ciecze, substancje stałe, gazy). Dostępne na naszej stronie warianty mogą być wielopoziomowe. Projekty tworzone w naszej firmie tworzone są na podstawie wytycznych ubezpieczyciela, klienta, straży pożarnej lub inspekcji pracy. Wszystkie kontenery poddawane są ocenie zagrożenia wybuchem, dlatego kupując w naszej firmie, mają Państwo pewność, iż otrzymany produkt będzie spełniał wszelkie standardy i cechował się najwyższą jakością wykonania. W przypadku substancji wymagających szczególnych warunków stosujemy także systemy nagrzewcze, chłodnicze, systemy alarmowe oraz kamery. Wiele wariantów może zostać zabezpieczona także czujnikami oraz wysyłać SMS o zagrożeniu, co pozwoli na szybką reakcję i uniknięcie wybuchu, czy pożaru. 

Dlaczego warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i pracowników?

Produkując lub przechowując materiały wybuchowe, lub takie, które cechują się dużym ryzykiem rozprzestrzenienia pożaru, poddawane są specjalnym wymogom, których muszą przestrzegać pracodawcy. Stosowanie ognioodpornego i przeciwwybuchowego zabezpieczenia wymagane jest zgodnie z obowiązującymi przepisami. Warto więc mieć to na uwadze. Niestosowanie się do zaleceń przepisów BHP, czy inspekcji pracy przedsiębiorca naraża siebie na ogromne straty finansowe związane z sankcjami prawnymi. Oczywiście zapewnianie bezpieczeństwa pracy oraz dbałość o życie swoje i swoich pracowników leży nie tylko po stronie przepisów, ale także obowiązków pracodawcy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

Magazynowanie materiałów niebezpiecznych z ochroną ppoż. - kontenery chemiczne

Komentarze do wpisu (1)

2 grudnia 2021

Sporo elementów przydatnych w takiej sytuacji można znaleźć na stronie sklepu Skladuj24

Sprzedaż hurtowa i detaliczna:

Dział handlowy i obsługa klienta:

Alina Małkowska

specjalista ds. sprzedaży
 
• e-mail: alina@ikapol.net
• nr telefonu: +48 668 115 027
 

Dział finansowo - księgowy:

Agnieszka Krukowska

specjalista ds. faktur i zamówień
 
• e-mail: agnieszka@ikapol.net
• e-mail: ksiegowosc@ikapol.net
• nr telefonu: +48 699 953 093
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl