Promocje
Uniwersalna rolka sorpcyjna 1 x 50 m 1 szt.
Uniwersalna rolka sorpcyjna 1 x 50 m 1 szt.
860,00 zł 842,50 zł 699,19 zł 684,96 zł
szt.
Sorbent sypki uniwersalny Absodan SuperPlus 10kg
Sorbent sypki uniwersalny Absodan SuperPlus 10kg
75,00 zł 68,00 zł 60,98 zł 55,28 zł
szt.
Uniwersalne arkusze sorpcyjne 50 x 40 cm 100 szt.
Uniwersalne arkusze sorpcyjne 50 x 40 cm 100 szt.
355,00 zł 341,94 zł 288,62 zł 278,00 zł
szt.
Sorbent sypki gruboziarnisty Ikasorb 20kg
Sorbent sypki gruboziarnisty Ikasorb 20kg
115,00 zł 105,00 zł 93,50 zł 85,37 zł
szt.
Uniwersalna rolka sorpcyjna 0,50 x 50 m
Uniwersalna rolka sorpcyjna 0,50 x 50 m
680,00 zł 659,60 zł 552,85 zł 536,26 zł
szt.
Mobilny pojemnik z pokrywą 25 litrów
Mobilny pojemnik z pokrywą 25 litrów
70,00 zł 62,35 zł 56,91 zł 50,69 zł
szt.
Sorbent sypki drobnoziarnisty Ikasorb 10kg
Sorbent sypki drobnoziarnisty Ikasorb 10kg
90,00 zł 83,03 zł 73,17 zł 67,50 zł
szt.
Olejowa rolka sorpcyjna (cienka mała) 0,39 x 50 m
Olejowa rolka sorpcyjna (cienka mała) 0,39 x 50 m
510,00 zł 479,70 zł 414,63 zł 390,00 zł
szt.
Nowości
Mobilna stacja do przewozu 2 beczek 200L (1)
Mobilna stacja do przewozu 2 beczek 200L (1)
4 059,00 zł 3 300,00 zł
szt.
Mobilna stacja do przewozu beczki 200L
Mobilna stacja do przewozu beczki 200L
3 188,16 zł 2 592,00 zł
szt.
STACJA ROBOCZA POD IBC ODPORNA NA SILNE CHEMIKALIA
STACJA ROBOCZA POD IBC ODPORNA NA SILNE CHEMIKALIA
17 835,00 zł 14 500,00 zł
szt.
Pojemnik na zużyte świetlówki
Pojemnik na zużyte świetlówki
4 630,95 zł 3 765,00 zł
Pojemnik na odpady 360 litrów (1)
Pojemnik na odpady 360 litrów (1)
461,25 zł 375,00 zł
Mata podkładowa-koc duża 80 x 73cm
Mata podkładowa-koc duża 80 x 73cm
49,20 zł 40,00 zł
szt.

Potrzebna pomoc? Zapytaj eksperta!
(68) 362 62 70

Czyściwo bawełniane cięte oraz syntetyczne:

Zaopatrzenie się w wysokiej jakości czyściwa ma duże znaczenie dla wielu zakładów pracy. To produkty, które skutecznie usuwają i wchłaniają różnego rodzaju substancje, takie jak: farby, oleje, detergenty oraz wiele innych substancji płynnych, które muszą być natychmiast zlikwidowane, aby nie zagrażały życiu i zdrowiu ludzi. Czyściwo jest przyjazne dla człowieka jak i środowiska, a dzięki temu, iż jest bardzo wytrzymałe, można użyć je wielokrotnie.

Czyściwo przemysłowe ma swoje zastosowanie między innymi w warsztatach serwisowych i zakładach przemysłowych, do usuwania plam powstałych w wyniku używania farb, smarów, olejów i innych substancji, które są trudne do usunięcia.

Do produkcji czyściwa wykorzystywane są głównie materiały pochodzące z recyklingu odzieży. Najbardziej cenione jest czyściwo z trykotu, pozbawione wszystkich elementów obcych, takich jak zamki, guziki. Tkanina ta bardzo dobrze chłonie wilgoć (znacznie lepiej niż tekstylia z tworzywa sztucznego).

Czyściwo bawełniane kolorowe
Czyściwo bawełniane kolorowe

Z drugiej strony, czyściwo celulozowe jest rodzajem przemysłowych ręczników papierowych. Składają się one z 2 lub 3 warstw, zwykle grubszych niż odpowiednik z kuchni. Są w arkuszach, jak i w rolkach. Szmaty można podzielić w zależności od ich przeznaczenia. Służą one na przykład do:

 • usuwania brudu,
 • plam i kurzu,
 • wycierania rozlanego płynu,
 • polerowania różnych przedmiotów,
 • suszenia rąk pracowników.

Rodzaje czyściw:

Czyściwo bawełniane- IKAPOL
Czyściwo materiałowe - IKAPOL
 
Czyściwo do nasączania - IKAPOL
Stojaki na czyściwo - IKAPOL
 

Czyściwa bawełniane to jedne z najbardziej uniwersalnych produktów służących do utrzymania czystości. Znajdują wszechstronne zastosowanie zarówno w przypadku użytku prywatnego, jak i w przemyśle chemicznym, w przetwórstwie, lakierniach, a także innych miejscach,  w których utrzymanie czystości na wysokim poziomie jest bardzo ważne. Za sprawą swoich niesamowitych właściwości czyściwo bawełniane nadaje się do czyszczenia wielu powierzchni, na których znajdują się różnorodne substancje. Co warto o nim wiedzieć?

Gdzie używane są czyściwa?

Czyściwo bawełniane nadaje się do usuwania zanieczyszczeń z wszelkich powierzchni, na których znajdziemy smary, oleje farby i wiele innych problematycznych substancji, których usunięcie po zaschnięciu jest niemal niemożliwe bez zdrapania. Czyściwa bawełniane zyskały ogromną popularność w przedsiębiorstwach, w których utrzymanie czystości na wysokim poziomie jest bardzo ważne. Na naszej stronie znajdą Państwo czyściwa bawełniane w kolorze białym, a także czyściwa wielokolorowe. Cechuje je doskonała jakość oraz najniższa cena. Czyściwa bawełniane powstają najczęściej w wyniku recyklingu zużytych tekstyliów bawełnianych. W ten sposób nadawane jest im drugie życie. Pomocne okazują się wszędzie tam, gdzie następuje częsta konieczność przemywania powierzchni ze smarów, czy chemikaliów. W wielu przypadkach pomagają doprowadzić do porządku nawet bardzo zanieczyszczone maszyny, które przez wiele lat ciężko pracowały, a proces czyszczenia nie był wykonywany na nich regularnie. 

Zalety zastosowań czyściw bawełnianych:

Wśród korzyści zastosowania czyściwa bawełnianianego wymienić można:

 • pochodzenie recyklingowe (najczęściej),
 • jednorazowość (nie ma konieczności ich prania i suszenia, a zużyte ścierki podlegają procesom utylizacji),
 • niesamowita chłonność,
 • możliwość uporania się z wieloma problematycznymi substancjami,
 • uniwersalność,
 • atrakcyjną cenę.

W jakich kolorach dostępne są szmatki do czyszczenia?

Czyściwa bawełniane dostępne są w wielu odsłonach, pośród których największą popularnością cieszą się czyściwa bawełniane białe i czyściwa kolorowe. Białe czyściwa pochodzą najczęściej z niebarwnych koszulek, obrusów, prześcieradeł oraz pieluch. Brak barwników to gwarancja możliwości poddania czyścideł recyklingowi oraz pewność, iż barwniki nie zanieczyszczą czyszczonych powierzchni. Nie powstanie tutaj absolutnie żadna reakcja pomiędzy środkami chemicznymi, barwnikami, które neutralizujemy, czy absorbujemy. Niestety czyściwa kolorowe mogą farbować, co jest niewątpliwie minusem takiego rozwiązania. Mogą doprowadzić do zabrudzenia zarówno rąk osoby wykonującej prace porządkowe, jak i czyszczonych powierzchni. W naszej firmie staramy się opisywać nasze produkty i ich pochodzenie niezwykle dokładnie, aby mieli Państwo pewność, jaki produkt kupują. Zależy nam na maksymalnym zadowoleniu naszych klientów, dlatego stale poszerzamy zakres naszej oferty, tworząc nowe rozwiązania dostosowane do Państwa potrzeb. W naszej ofercie oczywiście także znajdą Państwo czyściwo kolorowe i białe. Oprócz czyścideł bawełnianych na rynku znajdują się także czyściwo powstałe z mieszanek na przykład bawełny i tworzyw sztucznych. Warto jednak zaznaczyć, że nie mają one takiej chłonności, jak czyścidła wykonane z wysokiej jakości bawełny. 

Z czego wykonane są szmatki do czyszczenia?

W naszej ofercie znajdą Państwo także czyścidła celulozowe, a także takie, które wykonane są z frotte, czy trykotu. Najczęściej czyściwa włókninowe znajdują swoje zastosowanie w warsztatach samochodowych, ślusarniach, tokarniach, a także w zakładach produkcyjnych. W warsztatach samochodowych bez wątpienia przydają się czyściwa kolorowe. W przypadku drukarni, czy lakierni warto jednak postawić na białe warianty, których użycie nie będzie wiązało się z żadnym zabarwieniem. Zastosowanie białych wariantów czyściwa warto rozważyć także w placówkach biurowych. W miejscach, takich jak szpitale, czy punkty gastronomiczne najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się czyściwo papierowe. Zastosowanie do produkcji technologii hybrydowej sprawia, że włóknina nie nie rozmięka i jest wyjątkowo wytrzymała. Warto podkreślić, że wiele czyścideł do zastosowania medycznego jest zabarwiona danym kolorem, co oznacza miejsce ich użycia. 

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Tak naprawdę czyściwa bawełniane można stosować w przypadku każdej powierzchni. Warto jednak podkreślić, że obok rodzaju powierzchni istotną rolę odgrywa także rodzaj danego zabrudzenia. Chłonne oraz mięsiste tkaniny znajdą swoje zastosowanie w zakładzie samochodowym i lakierniczym, gdyż w tych miejscach najczęściej wyciera się smary i oleje. Czyściwa bawełniane znajdą zastosowanie szczególnie tak, gdzie widoczne są powierzchnie szklane oraz chemikalia, które mogłyby wejść w reakcję z barwnikami umieszczonymi w strukturze niektórych tkanin. W przypadku czyszczenia maszyn na zewnątrz warto użyć czyściw bezpyłowych.

Czy można prać czyścidło?

Warto zaznaczyć, że czyściwo bawełniane tworzone są z myślą o matce naturze. To wariant, który bez wątpienia spodoba się miłośnikom przyrody. Dlaczego czyściwo zaliczane są do ekologicznych rozwiązań? Przede wszystkim dlatego, że pozyskiwane są z odpadów, które nie będą już użytkowane, jak ubrania, prześcieradła, czy inne tekstylia. Można powiedzieć, że przeistoczenie je w czyścidła daje im drugie życie. Nasze czyściwa mają wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa. Wszystko to sprawia, że stają się produktami najwyższej jakości w najniższej cenie. Ekologiczność czyściwa polega także na tym, iż można je prać. Mowa tutaj oczywiście o tych czyściwach, które nie zostały trwale zabrudzone smarem, czy uszkodzone chemikaliami. Jeżeli zabrudzenia nie są zbyt poważne, bez trudu szmatki można wyprać i wykorzystać ponownie. 

Które czyściwo do czyszczenia są najlepsze?

Cena czyściw bawełnianych i innych rodzajów szmat uzależniona jest przede wszystkim od jakości surowca. Niestety usuwanie elementów ozdobnych (najczęściej metalowych) wymaga ogromu pracy i czasu. W przypadku czyściw z tkanin syntetycznych możemy mówić o nieco niższej cenie. Tam, gdzie jest to możliwe, używajmy czyściw najwyższej jakości. Tam, gdzie się nie da, doskonałą alternatywą okazują się czyściwa gorszej jakości. Warto wybrać wariant najlepszy do swoich potrzeb i zakresu działalności. 

Czyściwo z ciemnego trykotu Ikatex 7025 Czyściwo z ciemnego trykotu Ikatex 7025
Cena: 99,99 zł (netto: 81,29 zł )
szt.
zobacz więcej
Czyściwo z jasnego trykotu Ikabox 8035 Czyściwo z jasnego trykotu Ikabox 8035
Cena: 159,89 zł (netto: 129,99 zł )
szt.
zobacz więcej
Czyściwo z białej bawełny Ikabox 8025 Czyściwo z białej bawełny Ikabox 8025
Cena: 79,99 zł (netto: 65,03 zł )
szt.
zobacz więcej
Czyściwo kolorowe frotte Ikatex 7035 Czyściwo kolorowe frotte Ikatex 7035
Cena: 139,99 zł (netto: 113,81 zł )
szt.
zobacz więcej
Czyściwo z pościeli Ikatex 8055 Czyściwo z pościeli Ikatex 8055
Cena: 149,89 zł (netto: 121,86 zł )
szt.
zobacz więcej
Czyściwo z małą domieszką syntetyków Ikatex 7015 Czyściwo z małą domieszką syntetyków Ikatex 7015
Cena: 74,99 zł (netto: 60,97 zł )
szt.
zobacz więcej
Czyściwo z miękkiej tkaniny Ikatex Bragbox Soft 9510 Czyściwo z miękkiej tkaniny Ikatex Bragbox Soft 9510
Cena: 169,39 zł (netto: 137,72 zł )
szt.
zobacz więcej
Czyściwo z pościeli Ikatex 7055 Czyściwo z pościeli Ikatex 7055
Cena: 118,69 zł (netto: 96,50 zł )
szt.
zobacz więcej
Czyściwo z zielonej bawełny Ikabox 7045 Czyściwo z zielonej bawełny Ikabox 7045
Cena: 129,99 zł (netto: 105,68 zł )
szt.
zobacz więcej
Czyściwo 4-warstwowe Czyściwo 4-warstwowe
Cena: 252,15 zł (netto: 205,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Czyściwo bezpyłowe błękitne AL-9005 Czyściwo bezpyłowe błękitne AL-9005
Cena: 60,27 zł (netto: 49,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Czyściwo bezpyłowe Ikatex 9000-R Czyściwo bezpyłowe Ikatex 9000-R
Cena: 298,99 zł (netto: 243,08 zł )
szt.
zobacz więcej
Czyściwo bezpyłowe Ikatex 9005 Extra Czyściwo bezpyłowe Ikatex 9005 Extra
Producent: Indusafe
Cena: 289,69 zł (netto: 235,52 zł )
szt.
zobacz więcej
Czyściwo bezpyłowe Ikatex 9005-R Extra Czyściwo bezpyłowe Ikatex 9005-R Extra
Cena: 298,89 zł (netto: 243,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Czyściwo celulozowe Ikatex Industri Czyściwo celulozowe Ikatex Industri
Cena: 147,59 zł (netto: 119,99 zł )
szt.
zobacz więcej
Czyściwo celulozowe Ikatex Soft 85 Czyściwo celulozowe Ikatex Soft 85
Cena: 358,89 zł (netto: 291,78 zł )
szt.
zobacz więcej
Czyściwo celulozowe super mocne 950 listków Czyściwo celulozowe super mocne 950 listków
Producent: Indusafe
Cena: 319,80 zł (netto: 260,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Czyściwo do nasączania TETEX CLEANER Czyściwo do nasączania TETEX CLEANER
Producent: Tethys s.c.
Cena: 83,64 zł (netto: 68,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Czyściwo do nasączania TETEX WET Czyściwo do nasączania TETEX WET
Producent: Tethys s.c.
Cena: 79,95 zł (netto: 65,00 zł )
szt.
zobacz więcej

Sprzedaż hurtowa i detaliczna:

Dział handlowy i obsługa klienta:

Alina Małkowska

specjalista ds. sprzedaży
 
• e-mail: alina@ikapol.net
• nr telefonu: +48 668 115 027
 

Dział finansowo - księgowy:

Agnieszka Krukowska

specjalista ds. faktur i zamówień
 
• e-mail: agnieszka@ikapol.net
• e-mail: ksiegowosc@ikapol.net
• nr telefonu: +48 699 953 093
 

Sprzedaż kontenerów chemicznych:

Jola Podkowa

specjalista ds. magazynowanie substancji niebezpiecznych
 
• e-mail: jola@ikapol.net
• nr telefonu: +48 539 828 160
 

Kinga Gromnicka

specjalista ds. sprzedaży i ofertowania kontenerów chemicznych
 
• e-mail: kinga@ikapol.net
• nr telefonu: +48 531 113 435
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl